SportNogomet(VIDEO) Gojak strijelac, Dinamo slavio teškom mukom

(VIDEO) Gojak strijelac, Dinamo slavio teškom mukom

Dinamo je pobijedio BSK u Bijelom Brdu 3:2 i plasirao se u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa.

Zagrebački klub vrlo brzo dolazi u vodstvo, već u drugoj minuti susreta, a strijelac je Amer Gojak. BSK međutim izjednačuje ju 33. minuti nakon što je Gbane zabio gol glavom. Dvije minute kasnije, Čikvar nakon greške vratar Zagorca zabija za 2:1 za BSK. Vratar Dinama izašao je s gola, ali je promašio loptu.

Dinamo ipak dolazi do izjednačenja u 39. minuti zahvaljujući Komnenu Andriću, a pobjedu i plasman u četvrtfinale donosi mu u 71. minuti Oršić koji je iz kornera pogodio suparnički gol.

Velika Gorica također je osigurala plasman u četvrtfinale Kupa nakon što je u osmini finala izbacila Mladost ždralove sa 2-0. Naši reprezentativci Jovičić i Sarić su pobjedu odgledali s klupe.

Nogometaši Istre 1961 izborili su plasman u četvrtfinale Kupa nakon što su u Labinu pobijedili Rudar 3:2.