SportNogomet(VIDEO) Francuska preko Argentine do polufinala

(VIDEO) Francuska preko Argentine do polufinala

U najzanimljivijem susretu četvrtfinala olimpijskog nogometnog turnira Francuska je u Bordeauxu pobijedila Argentinu s 1-0.

Pogodak odluke zabio je 27-godišnji napadač Crystal Palacea Jean-Philippe Mateta već u petoj minuti susreta.

Argentina je u nastavku susreta imala daleko veći posjed lopta (62/38), uputila je više udaraca (15/9), međutim nije uspjela zatresti mrežu Guillaumea Restesa.

Francuska je u samoj završnici zabila i drugi gol, ali je pogodak Michaela Olisea poništen zbog prekršaja u napadu.

Francuska će u polufinalu igrati protiv Egipta koji je nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedio Paragvaj s 5-4 nakon što je susret završio 1-1.

Paragvaj je poveo u 71. minuti golom Diega Gomeza, a izjednačio je Ibrahim Adel u 88. minuti.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca presudio je promašaj Marcela Pereza u drugoj seriji.

Ranije su plasman u polufinale izborili Španjolska i Maroko.

Oba polufinalna susreta su 5. kolovoza. Španjolska i Maroko će igrati u 18 u Marseilleu, dok će Egipat i Francuska igrati u Lyonu od 21 sat.