SportNogomet(VIDEO) FK Borac prvak BiH

(VIDEO) FK Borac prvak BiH

Utakmice 32. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine 2023/24. odigrane su danas.

Borac iz Banja Luke je na domaćem terenu pobijedio Igman iz Konjica, te je na taj način kolo prije kraja takmičenja osigurao naslov prvaka.

Banjalučani su do prednosti došli u 32’ preko Davida Vukovića, a do kraja prvog poluvremena gosti preokreću rezultat golovima Belmina Mešinovića u 42’ i Maida Ramića u 43’. U nastavku Jovan Nišić u 48’ iz penala izjednačuje rezultat, a u 53’ Velizar Janketić postiže treći gol za Igman. Tu nije bio kraj uzbuđenjima jer je Damir Hrelja u 54’ poravnao rezultat, a Zoran Kvržić u 64’ pogodio za konačnih 4:3.

Kolo prije kraja šampionata Borac je na prvom mjestu sa 78 bodova, pet više od drugoplasiranog Zrinjskog.

Nakon utakmice pehare i medalje igračima Borca uručio je predsjednik NS/FS BiH Vico Zeljković.