SportNogomet(VIDEO) Fiorentina golom u 129. do finala Konferencijske lige s West Hamom

(VIDEO) Fiorentina golom u 129. do finala Konferencijske lige s West Hamom

U finalu Konferencijske lige igrat će nogometaši Fiorentine i West Hama, a o pobjedniku će se odlučiti 7. lipnja na praškoj Fortuna Areni.

Nakon velike drame Fiorentina je prošla Basel poslije ukupno 210 odigranih minuta.

Basel je kao gost pobijedio u prvoj utakmici s 2-1, ali je istim rezultatom Fiorentina dobila uzvratnih 90 minuta i to nakon dva pogotka Nice Gonzaleza čime se otišlo u produžetke.

Pogodak vrijedan ulaska u finale postigao je Čeh Antonin Barak u 129. minuti dvoboja.

West Ham je, pak, po drugi put pobijedio nizozemski AZ Alkmaar. Nakon 2-1 na domaćem terenu West Ham je slavio i u gostima, s 1-0 golom Fornalsa u 94. minuti.

U Baselu je od početka Fiorentina napadala i pokušala što prije anulirati minus od jednog pogotka s domaćeg terena.

No, dosta je vremena trebalo gostima iz Firence da krenu s ozbiljnim prijetnjama.

U 30. minuti prvu je veliku šansu imao Nico Gonzalez, no nije pogodio. Argentinski nogometaš je precizniji i spretniji bio samo pet minuta kasnije kada je, nakon asistencije Biraghija, pogodio za 1-0 gostujućeg sastava.

Mogla je Fiorentina do kraja prvog dijela postići još jedan pogodak, ali Bonaventura nije bio precizan.

Fiorentina je nastavila s napadima u nastavku susreta, ali se u problemima našla od 55. minute.

Sjajno je dugu loptu primirio domaći igrač Amdouni koji se potom još bolje oslobodio čuvara i zabio za 1-1 i veliko slavlje domaćin navijača.

Taj je pogodak označio početak novih gostujućih napada koji su hrlili prema domaćim vratima u valovima.

Do novog vodstva Fiorentina je došla u 72. minuti, a ponovno je strijelac bio Nico Gonzalez.

Do kraja susreta gosti iz Italije su i dalje bili bolji, no produžetke nisu izbjegli.

U dodatnih 30 minuta i dalje je Fiorentina bila puno bolja.

Prvu šansu propustio je Bonaventura, a u 94. minuti sa samo nekoliko metara Jović glavom nije uspio zabiti.

I tada je, kao i u većem dijelu susreta, odlično reagirao domaći vratar Hitz.

Imao je Jović u drugom produžetku novu šansu, ali je tom prilikom, s tri-četiri metra udaljenosti, volej udarcem gađao preko vrata.

No, do jedanaesteraca ova dramatična utakmica ipak nije otišla.

Mnogo bolju igru Fiorentina je naplatila u 129. minuti, a veliki junak bio je češki igrač Antonin Barak koji je pogodio za konačnih 3-1 i ulazak Talijana u finale.