SportOdbojka(VIDEO) Fantastična Italija razbila Francuze za finale odbojkaškog EP-a s Poljskom

U finalu ovogodišnjeg Europskog prvenstva za odbojkaše u Rimu će u subotu igrati domaćin Italija i Poljska, što će biti “repriza” lanjskog finala svjetskog prvenstva.

U prvom polufinalu Poljska je svladala Sloveniju sa 3-1 (23-25, 25-21, 25-20, 25-21), a potom je Italija nadigrala olimpijskog pobjednika Francusku s 3-0 (25-21, 25-19, 25-23).

Wilfredo Leon je sa 25 poena predvodio Poljsku, dok su Klemen Čebulj i Rok Možič s po 15 poena bili najučinkovitiji kod Slovenije.

Najbolji u sastavu Italije bili su Yuri Romano’ s 15 i Daniele Lavia s 13 poena, dok je Barthelemy Chinenyeze s 10 poena bio jedini dvoznamenkast kod Francuske.

Za Poljsku, koja je na lanjskom Svjetskom prvenstvu osvojila srebro, dok je na SP-ima 2014. i 2018. osvajala naslov prvaka, ovo će biti treća uzastopna medalja s europskih prvenstava, jer je 2019. i 2021. osvajala broncu.

Italija je, pak, branitelj naslova osvojenog prije dvije godine u Katowicama.

Zanimljivo, i finale prošlogodišnjeg Svjetskog prvenstva igrano je u Katowicama, a tada je Italija svladala domaćina Poljsku sa 3-1.

Italija je dosada sedam puta osvajala naslov europskog prvaka, dok je Poljska dosada samo jednom bila kontinentalni prvak.

Finale će se igrati u subotu od 21 sat, dok će od 18 sati Slovenija i Francuska igrati za broncu.