SportSkijanje(VIDEO) Fantastičan rezultat Ljutić u Slovačkoj, osvojila drugo mjesto iza Shiffrin

Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić u slovačkoj Jasni ostvarila je fantastičan uspjeh osvojivši drugo mjesto u slalomu iza najbolje skijašice svijeta Mikaele Shiffrin!

Zrinki Ljutić to je najbolji rezultat u karijeri. Prije godinu dana je u češkom Spindlerovu Mlinu 19-godišnja Zagrepčanka došla do trećeg mjesta što joj je, do danas, bilo jedino postolje u karijeri.

Ljutić je po ledenoj slovačkoj stazi ugrozila i Mikaelu Shiffrin, koja je uoči zadnje dionice utrke bila izjednačena sa hrvatskom uzdanicom, ali je na kraju Amerikanka ipak bila brža od Zrinke za samo 14 stotinki.

Treće mjesto osvojila je Šveđanka Anna Swenn Larrson sa zaostatkom od 81 stotinke za pobjednicom.

Hrvatska čeka žensku pobjedu dugih 18 godina, još od vremena Janice Kostelić, a u Jasni nije bila nikad bliže.

Ljutić nije završila zadnja četiri slaloma, ali je sjajan nastup u Slovačkoj najavila u subotu, kada je bila četvrta u veleslalomu, što joj je najbolji plasman u toj disciplini u karijeri.

U poretku slaloma vodi Shiffrin sa 630 bodova. Druga je Petra Vlhova (505) koja je nakon teške ozljede u jučerašnjem veleslalomu završila sezonu, a treća je Njemica Lena Dürr (402).

Zrinka Ljutić se s 80 bodova osvojenih u Jasni popela sedam mjesta i sada je 12. slalomašica svijeta. Najbolja hrvatska predstavnica u ovoj discpilini i dalje je Leona Popović na desetom mjestu.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Shiffrin ima 1209 bodova, a slijede Vlhova (802) i Švicarka Lara Gut-Behrami (789).Ljutić je 11. s 338 bodova, a Popović je na 30. mjestu sa 163 boda.