SportAuto-Moto(VIDEO) Espargaro u 283. nastupu ostvario prvu pobjedu u karijeri

(VIDEO) Espargaro u 283. nastupu ostvario prvu pobjedu u karijeri

Španjolac Aleix Espargaro na Apriliji pobjednik je Velike nagrade Argentine u svjetskom prvenstvu u motociklizmu u klasi MotoGP koja je održana na Autodromou Termas de Río Hondo.

Španjolcu je to prva pobjeda u karijeri u 283. nastupu u svim kategorijama, pri čemu je 200 utrka vozio u MotoGP klasi.

– Sretan sam, ovo sam jako dugo čekao. Bila je ovo posebna utrka. Sve je bilo na svom mjestu, bili smo solidni u tempu. Zahvaljujem svima u Apriliji, mislim da smo to zaslužili, zaista smo zaslužili, a druga nevjerojatna stvar je da vodimo u prvenstvu, kazao je emotivni 32-godišnji Espargaro.

Espargaro je slavio s rezultatom 41:36.198 minuta, a današnjim slavljem preuzeo je vodstvo u ukupnom poretku.

Drugi je bio Španjolac Jorge Martin na Ducati-Pramacu, a treće i četvrto mjesto su također zauzeli Španjolci, Alex Rins (Suzuki) i Joan Mir (Suzuki). Aktualni prvak Francuz Fabio Quartararo (Yamaha) završio je kao osmi.

Bila je ovo treća utrka sezone, a čak devet vozača je stajalo na postolju u prva tri nastupa što otkriva koliko je ova sezona otvorena i neizvjesna.

Espargaro sada vodi u ukupnom poretku sa 45 bodova, sedam više ispred Južnoafrikanca Brada Bindera koji je završio šesti. Na trećem mjestu je Talijan Enea Bastianini s 36 bodova.