SportNogomet(VIDEO) Engleskinje na punom Wembleyju postale europske prvakinje

(VIDEO) Engleskinje na punom Wembleyju postale europske prvakinje

Nogometašice Engleske prvi su put u povijesti postale europske prvakinje, i to finalnom pobjedom 2:1 (1:1) protiv Njemačke.

U finalu na punom Wembleyju Engleska je slavila golom napadačice Manchester Cityja Chloe Kelly u 110. minuti produžetka.

Ella Toone postigla je vodeći pogodak za domaću ekipu u 62. minuti snažnim udarcem iz gužve i to nekoliko trenutaka nakon što je ušla kao zamjena. No, to je poništila Njemica Lina Magull koja je iz blizine pogodila za izjednačenje 17 minuta kasnije.

Utakmica je završila 1:1 nakon 90 minuta te se krenulo u produžetke. Odluka je pala u 110. minutu kada je engleska igračica Chloe Kelly najbrže reagirala na odbijenoj lopti i pogodila za veliko slavlje Engleskinja i čak 88.000 gledatelja na prepunom Wembleyu.

Engleska je tako u svom trećem finalu konačno došla do naslova, dok su Nijemice u devetom finalu ubilježile prvi poraz.

Nijemice su važile za favoritkinje, no na zagrijavanju prije utakmice ozlijedila se njihova najbolja igračica Alexandra Popp.