SportNogomet(VIDEO) Engleska ubjedljiva protiv Irana

(VIDEO) Engleska ubjedljiva protiv Irana

Fudbalska reprezentacije Engleske ostvarila je ubjedljivu pobjedu protiv Irana rezultatom 6:2 u prvom kolu grupe “B“ Svjetskog prvenstva koje se igra u Kataru.

Englezi su od samog starta susreta dominirali terenom stadiona Khalifa u Al-Rayyanu te su dali do znanja Irancima da silno žele tri boda. Mrežu protivnika načeo je mladi Jude Bellingham prelijepim udarcem glavom u 35. minuti. Engleska je do odlaska na odmor potpuno riješila pitanje pobjednika. Prvo je Bukayo Saka u 43. uduplao vodstvo, a zatim je u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Raheem Sterling povisio na 3:0.

Sjajna utakmica i dosta uzbuđenja viđeni su i u nastavku. Saka je u 62. minuti još jednom prelijepo pogodio za velikih 4:0 za “gordog albiona“. Ipak, samo tri minute kasnije i Iran je uspio zatresti protivničku mrežu, a strijelac je bio Mehdi Taremi.

No, to Engleze nije spriječilo da nastave napadati u istom ritmu, pa je u 71. minuti novi pogodak postigao rezervista Marcus Rashford za 5:1. Sjajnu izvedbu Engleske zaključio je još jedan rezervista Jack Grealish u posljednjoj minuti utakmice. Poraz Iranaca u posljednjim trenucima susreta ublažio je Taremi, ovog puta pogotkom s bijele tačke.

U drugoj utakmici Grupe B večeras s početkom u 20 sati sastaju se Sjedinjene Američke Države i Vels.