SportNogomet(VIDEO) Engleska i SAD odigrali bez golova

(VIDEO) Engleska i SAD odigrali bez golova

Fudbalske reprezentacije Engleske i Sjedinjenih Američkih Država odigrali se neriješeno 0:0 u susretu drugog kola grupe “B“ Svjetskog prvenstva koje se igra u Kataru.

Prilično nezanimljivu utakmicu odigrali su Englezi i Amerikanci, koja je na kraju završila najpravednijim ishodom. Engleska je nešto bolje otvorila susret i stvorila nekoliko opasnih situacija pred golom protivnika, a najbolju je u desetoj minuti propustio Hary Kane čiji je udarac sa sedam-osam metara izblokirala odbrana SAD-a. Nakon toga Amerikanci su preuzeli kontrolu i do odlaska na odmor u nekoliko navrata mogli doći do vodstva. Pokušavali su Haji Wright, Weston MkKennie, Christian Pulisic i Sergino Dest, ali niko nije uspio zatresti mrežu. Najbliži je bio Pulisic čiji je udarac iz 33. minute pogodio prečku engleskog gola.

Drugo poluvrijeme bilo je još nezanimljivije od prvog. Amerikanci su imali posjed lopte, ali iz njega nisu uspijevali stvoriti ozbiljniju prijetnju po engleski gol. S druge strane Engleska je, nakon sjajne igre i trijumfa protiv Irana sa 6:2, večeras potpuno razočarala.

Ranije je u drugom kolu grupe “B“ Iran rezultatom 2:0 savladao Vels.

Poredak u grupi “B“: Engleska 4 boda, Iran 3, SAD 2, Vels 1.