SportNogomet(VIDEO) Edin Džeko sa Interom osvojio Kup Italije

(VIDEO) Edin Džeko sa Interom osvojio Kup Italije

Inter našeg Edina Džeke (36) osvojio je Kup Italije nakon što je u finalnom susretu u Rimu savladao Juventus nakon produžetaka rezultatom 4:2.

Džeko je u finalu igrao do 63. minute, a njegova ekipa je povela golom Barelle u šestoj minuti.

Ipak, Juve je na početku drugog poluvremena postigao dva gola i preokrenuo rezultat u svoju korist.

Prvo je Danilo u 50. minuti izjednačio, da bi dvije minute kasnije Vlahović pogodio za 2:1.

Juventus je vodio sve do 80. minute, a onda je Calhanoglu postigao gol iz penala za Inter i odveo meč u produžetke.

U produžecima je briljirao hrvatski ofanzivac Ivan Perišić sa dva gola.

Perišić je u 99. minuti iz penala matirao nemoćnog Perina, a tri minute kasnije fenomenalnim golom potvrdio pobjedu Intera i prvi trofej Kupa nakon 11 godina.

Edin Džeko je tako stigao do drugog trofeja u dresu Intera, s obzirom da su njegovi igrači i on 12. januara ove godine u finalu Superkupa Italije savladali upravo Juventus rezultatom 2:1.

Inter do kraja sezone očekuju još dvije utakmice u Seriji A i to protiv Cagliarija i Sampdorije.

Momčad Intera je druga u ligi sa 78 bodova i ima dva boda manje od prvog Milana.