SportKošarka(VIDEO) Double-double Nurkića, novi poraz Portlanda, Milwaukee u play-offu

(VIDEO) Double-double Nurkića, novi poraz Portlanda, Milwaukee u play-offu

Košarkaši Toronta pobijedili su noćas Denver sa 125:110 i nanijeli mu četvrti uzastopni poraz u NBA ligi. Raptorsi su postigli 49 poena u prvoj četvrtini, što je rekord franšize, a do pobjede ih je predvodio Fred VanVleet sa 36 poena i sedam asistencija. “O.G.” Anunoby postigao je 24 poena, Scottie Barnes 18 poena uz sedam skokova i pet asistencija, a Jakob Poeltl 12 poena, 11 skokova i pet asistencija.

U ekipi Denvera najefikasniji je bio srbijanski centar Nikola Jokić sa 28 poena uz osam skokova i sedam asistencija, Michael Porter dodao je 23 poena, a Aaron Gordon 18 poena. Posljednju pobjedu Nuggetsi su ostvarili 6. marta na svom terenu protiv Raptorsi, ali su i dalje prva ekipa na Zapadu sa 46/23. Toronto, koji je prekinuo niz od tri poraza, deveti je na Istoku sa 33/36.

Košarkaši Milwaukee obezbjedili su plasman u play-off pošto su pobijedili Phoenix sa 116:104. Najefikasniji je bio Giannis Antetokounmpo sa 36 poena uz 11 skokova i osam asistencija, Brook Lopes dodao je 21 poen i 10 skokova, a Bobby Portis i Jae Crowder po 11.

Bucksi su prva ekipa u ligi koja je ove sezone ostvarila 50 pobjeda, ostvarili su 21. pobjedu u 23 utakmice i prvi su se plasirali u play-off.

Phoenix je pretrpio treći uzastopni poraz, a najefikasniji u ekipi bio je Devin Booker sa 30 poena. Deandre Ayton dodao je 16 poena i osam skokova, a Cameron Payne 13 poena.

Los Angeles Lakersi pobijedili su New Orleans sa 123:108 i ostali u igri za play-off. Lakersi su predvodili Anthony Davis sa 35 poena i 17 skokova i Malik Beasley sa 24 poena, od kojih je postigao sedam “trojki” u prvom poluvremenu.

D'Angelo Russell dodao je 17, a Austin Rivers 14 poena za Lakerse koji sada na 10. mjestu Zapada imaju 34/25, dok su Pelicansi ispod njih sa 33/36.

U timu iz New Orleansa najefikasniji su bili Brandon Ingram sa 22 poena uz šest skokova i šest asistencija, Herb Jones sa 20 poena uz sedam skokova i Trey Murphy sa 20 poena.

Košarkaši Oklahome pobijedili su Brooklyn sa 121:107 i ostvarili šestu pobjedu u posljednjih sedam utakmica. Shai Gilgeous-Alexander predvodio je pobjednički tim sa 35 poena, sedam asistencija i četiri skoka, Luguentz Dort postigao je 24 poena uz devet skokova, a Jalen Williams 23 poena uz 10 skokova.

Josh Giddy pobjedi je doprinio triple-double učinkom od 15 poena, 13 skokova i 10 asistencija.

U ekipi iz Brooklyn Mikal Bridges postigao je 34 poena, Cameron Johnson 23 poena uz devet skokova, a Spencer Dinwiddie 16 poena uz 11 asistencija.

U ostalim utakmicama New York je pobijedio Portland sa 123:107. Portland je bio bolji protivnik samo u prvoj četvrtini koju su završili sa 13 poena prednosti. U nastavku susreta Knicksi se bude i u posljednju četvrtinu ulaze sa 10 poena prednosti. Zadnja dionica je također pripala gostima iz New Yorka pa je tako Portland zabilježio novi poraz, četvrti u nizu.

Bh. košarkaš je na parketu proveo skoro 30 minuta i postigao 10 poena uz 10 skokova i 3 asistencije. Blazersima nije pomogla ni sjajna partija Damiana Lillarda koji je meč završio sa 38 poena.

San Antonio je bio bolji od Orlanda 132:114 i zabilježio četvrtu pobjedu u posljednjih sedam utakmica.

Cleveland je pobjedio Charlotte sa 120:104, a Washington je pobijedio Detroit i prekinuo niz od tri poraza.