SportOdbojka(VIDEO) Domaćin Italija posljednji polufinalist

(VIDEO) Domaćin Italija posljednji polufinalist

Posljednji polufinalisti Europskog prvenstva su domaćini, odbojkaši Italije koji su u Bariju, u četvrtfinalnom ogledu, pobijedili Nizozemsku 3-2 (19-25, 25-17, 25-16, 23-25, 15-12).

Odlično su utakmicu otvorili Nizozemci te su dobili prvi set 25-19. Potom je Italija uhvatila žestoki ritam kojim je lomila suparnika. Lako je domaćin osvojio drugi i treći set te se činilo da će imati ugodan put prema polufinalu.

No, u četvrtom setu opet je Nizozemska zaigrala kao na početku. Stvorila je veliku prednost koja se ipak istopila. Talijani su došli do 22-23, zaprijetili su, ali peti set ipak nisu izbjegli.

U ključnom setu bolji su start imali Nizozemci te su ozbiljno prijetili favoriziranom domaćinu i branitelju europskog naslova. Ipak, Talijani su izbrisali minus, otišli na tri poena prednosti i osigurali polufinale u kojem će, u četvrtak, igrati protiv Francuske.

Ranije tijekom utorka odbojkaši Poljske svladali su Srbiju 3-1 (26-28, 25-15, 36-34, 25-17) i time izborili polufinalni meč protiv Slovenije koji je na rasporedu u četvrtak.

Odličan i dramatičan meč Poljaka i Srba prelomljen je u dugom trećem setu gdje su obje reprezentacije propuštale brojne set prilike, ali je na kraju taj dio igre dobila Poljska 36-34.