SportTenis(VIDEO) Đoković uz izgubljeni set prošao dalje

(VIDEO) Đoković uz izgubljeni set prošao dalje

Novak Đoković, prvi nositelj Wimbledona i šesterostruki pobjednik Grand Slam turnira u All England Clubu, plasirao se u četvrtfinale ovogodišnjeg izdanja.

U osmini finala Đoković je sa 6-2, 4-6, 6-1, 6-2 pobijedio nizozemskog tenisača Tima van Rijthovena, 25-godišnjaka koji je u Wimbledonu prvi puta u karijeri igrao na Grand Slam turniru te se trenutačno nalazi na 104. mjestu ATP ljestvice.

Van Rijthoven se ove godine najavio odličnim igrama na travnatoj podlozi, prvenstveno pobjedom na turniru u Hertogenboschu gdje je u finalu pobijedio Medvjedeva. I imao je Van Rijthoven 1-1 u setovima, no u ostatku meča je samo statirao te je u trećem i četvrtom setu ukupno skupio tri gema.

Jedina prava borba odvijala se u drugom setu. Nakon napravljenog breaka Van Rijthoven je kod 5-4 servirao za izjednačenje. Spasio je pritom brojne break prilike i uspio dobiti set, ali je tu i stao.

U četvrtfinalu će Đoković igrati protiv Jannika Sinnera, 21-godišnjeg talijanskog tenisača, koji je sa 6-1, 6-4, 6-7(8), 6-3 pobijedio dvije godine mlađeg Španjolca Carlosa Alcaraza.

Sinner je potpuno dominirao u prva dva seta, a Alcaraz je do zraka došao tek od početka trećeg seta kada se razvila izjednačena i velika borba. Inače, tijekom prva tri seta Španjolac je imao tek jednu break loptu u meču. U tie-breaku trećeg seta Alcaraz je poveo 6-3, ali Talijan ne samo da je došao do 6-6, već je meč mogao zaključiti u tri seta.

No, propustio je dvije meč lopte, kod 7-6 i 8-7. Alcaraz je dobio tie-break i potom prijetio Sinneru na startu četvrtog seta. Međutim, kada se iz tih neugodnosti Talijan izvukao napravio je break kod 2-1 i otvorio sebi put prema osam najboljih. Alcaraz je posljednju šansu imao kod 3-5, ali nije iskoristio jednu break šansu.

Sinner je ovom pobjedom ostvario najbolji rezultat karijere u Wimbledonu. Inače, tijekom kratke karijere je već dogurao do četvrtfinala Australian Opena i Roland Garrosa.