SportTenis(VIDEO) Đoković u trećem kolu Australian Opena

(VIDEO) Đoković u trećem kolu Australian Opena

Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se danas u treće kolo Otvorenog prvenstva Australie u Melbourne, pošto je pobijedio 191. igrača svijeta Francuza Enzo Couacaud nakon četiri seta, 6:1, 6:7, 6:2, 6:0.

Peti teniser svijeta pobijedio je nakon nepuna tri sata igre. Đoković je do ključne prednosti u prvom setu došao u četvrtom gemu, nakon što je realizovao drugu brejk loptu.

Couacaud je potom uzeo medicinski tajm-aut zbog problema sa skočnim zglobom, a u nastavku seta Đoković je lako došao do 6:1.

Srbijanski igrač u drugom dijelu igre nije uspio da iskoristi ukupno tri brejk lopte, a set je odlučen u taj-brejku.

Đoković je krenuo odlično i poveo sa 3:0, ali se Francuz brzo vratio i izjednačio. Peti teniser svijeta je imao servis na 11. poenu i tom prilikom je napravio dvostruku servis grešku (5:6), a Couacaud je zatim iskoristio prvu set loptu na svom servisu.

Srbijanski igrač je kontrolisao treći set, oduzeo je servis protivniku u drugom i osmom gemu i poveo sa 2:1 u meču. Četvrti set dobio je nakon pola sata igre i nije prepustio protivniku nijedan gem.

Đoković je polovinom četvrtog seta tražio od sudije da se sa tribina izbace pojedini navijači koji su konstantno pravili buku i ometali igru, što je i učinjeno.

Devetostruki šampion Australian Opena će u trećem kolu igrati protiv 27. nosioca Grigora Dimitrova iz Bugarske.

Dimitrov je ranije danas u tri seta pobijedio srbijanskog tenisera Lasla Đerea, 6:3, 6:2, 6:0.