SportTenis(VIDEO) Đoković poražen u osmini finala Monte Karla

(VIDEO) Đoković poražen u osmini finala Monte Karla

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković nije uspio da se plasira u četvrtfinale turnira u Monte Karlu, pošto je večeras poražen od Italijana Lorenca Muzetija sa 1:2 po setovima 6:4, 5:7, 4:6. Srbijanski teniser je poražen od 21. igrača na ATP listi poslije dva sata i 56 minuta igre.

U prvom setu, Đoković je tri puta oduzeo servis protivniku, dozvolivši dva brejka sa druge strane. Odlučujući brejk za vodstvo u setovima srbijanski teniser je zabilježio u 10. gemu iskoristivši treću set loptu.

Nakon četiri brejka na obje strane, Muzeti je u 11. gemu drugog seta oduzeo servis Đokoviću, i u narednom odservirao za izjednačenje u setovima.

U trećem setu, oba tenisera su bila sigurna na svom servisu sve do sedmog gema, kada je Italijan uspio da napravi brejk. U 10. gemu, Muzeti je servirao za pobjedu, i poslije velike borbe uspio da iskoristi četvrtu meč loptu.

U četvrtfinalu, Muzeti će igrati protiv svog sunarodnika Janika Sinera.