SportTenis(VIDEO) Đoković pobijedio Rubleva za polufinale Australian Opena

(VIDEO) Đoković pobijedio Rubleva za polufinale Australian Opena

Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se danas u polufinale Otvorenog prvenstva Australije, pošto je u Melbournu pobijedio šestog igrača svijeta Rusa Andreya Rubleva sa 6:1, 6:2, 6:4.

Đoković je do treće pobjede u četvrtom međusobnom meču došao za dva sata i tri minuta. Srbijanski igrač je u prvom setu u svakom gemu na servis rivala imao najmanje jednu brake priliku. Prvi brake napravio je u četvrtom gemu, poslije duple servis greške Rubleva, a zatim je u šestom gemu iskoristio petu brake priliku za vodstvo 5:1.

U sljedećem gemu Đoković je spasio dvije brake prilike i potom realizovao prvu set loptu.

Prva četiri gema drugog seta protekla su bez brakea, da bi Đoković u sljedećem oduzeo servis protivniku. Rublev je imao dvije brake prilke u sljedećem gemu, ali je peti teniser svijeta uspio da osvoji taj gem i zatim dođe do još jednog brake. Đoković je u osmom gemu spasio jednu brake loptu i potom iskoristio petu set loptu.

Odličnu igru devetostruki pobjednik Australian Opena nastavio je brake u prvom gemu trećeg seta, što je bilo dovoljno za novi trijumf i plasman među četiri najbolja.

Ovo je Đokoviću bilo 54. grand slam četvrtfinale, a pobjedom je osigurao 44. polufinale na najvećim turnirima. Za rivala u polufinalu srbijanski teniser ima trenutno 35. igrača svijeta Amerikanca Tommyja Paula.

U prvom polufinalu igraju četvrti teniser svijeta Grk Stefanos Tsitsipas i 18. nosilac Rus Karen Khachanov. Polufinala su na programu u petak.