SportNogomet(VIDEO) Dinamo nakon produžetaka izborio grupnu fazu Lige prvaka

(VIDEO) Dinamo nakon produžetaka izborio grupnu fazu Lige prvaka

Nogometaši Dinama izborili su plasman u grupnu fazu Lige prvaka.

Prvak Hrvatske je u Zagrebu, u uzvratnom susretu play-offa, nakon produžetaka savladao Bodo/Glimt sa 4:1.

Dinamo je odlično odigrao prvo poluvrijeme i golovima Oršića u 4. i Petkovića u 35. minuti poveo sa 2:0 i time nadoknadio zaostatak od jednog gola iz prvog meča u Norveškoj.

Stvari na početak vratio je Gronbaek u 70. minuti kada postiže pogodak za 2:1, a sa tim rezultatom okončano je regularnih 90 minuta. S obzirom na rezultat iz prvog meča (0:1) ušlo se u produžetke. U 117. minuti Drmić postiže treći gol za Dinamo i tako donosi veliku prednost svojoj ekipi, a plasman u grupnu fazu potvrđuje Bockaj u 120. minuti.

Amer Gojak je igrao od 60. minute, dok Luka Menalo nije ulazio u igru.

Poznata su i preostala dva kluba koja su večeras izborila plasman u grupnu fazu. Među 32 ekipe prošli su Rangers i Copenhagen, dok su u utorak plasman izborili Benfica, Maccabi Haifa i Victoria Plzen.