SportNogomet(VIDEO) Devet golova u derbiju Manchestera

(VIDEO) Devet golova u derbiju Manchestera

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su na svom terenu ekipu Manchester Uniteda sa 6:3, u utakmici devetog kola Premier lige.

City je u gradskom derbiju poveo golom Phila Fodena u osmom minutu, Erling Haaland je golovima u 34. i 37. minutu povećao rezultat, a svoj drugi pogodak Foden postiže u 44. minutu.

Gol za United postiže Antony u 56. minutu, a sa golovima su zatim nastavili Haaland i Foden. Norvežanin je bio strijelac u 64, dok je Foden het-trik zabilježio u 73. minutu.

Do kraja rezultat je smanjio Anthony Martial golovima u 84. i prvom minutu nadoknade iz penala.

City je na drugom mjestu Premier lige sa 20 bodova, dok je United šesti sa osam bodova manje.

U narednom kolu City dočekuje Southampton, a United gostuje Evertonu.