SportKošarka(VIDEO) Denver poslije produžetka bolji od Phoenixa, triple-double Jokića

(VIDEO) Denver poslije produžetka bolji od Phoenixa, triple-double Jokića

Košarkaši Denvera pobijedili su danas na svom terenu ekipu Phoenixa poslije produžetka sa 128:125, uz još jednu sjajnu partiju srbijanskog centra Nikole Jokića. Denver je upisao četvrti trijumf u nizu i trenutno je prvi na Zapadnoj konferenciji NBA lige sa 21 pobjedom i 11 poraza, dok je Phoenix četvrti sa skorom 19/15.

Jokić je utakmicu završio sa još jednim triple-doubleom – 41 poen, 15 skokova i 15 asistencija. Najbolje su ga pratili Aaron Gordon sa 28 poena i 13 skokova i Jamal Murray koji je ubacio dva poena manje. U redovima Phoenixa, koji je poslije nešto više od četiri minuta igre ostao bez pomoći Devina Bookera koji se povrijedio, najefikasniji je bio Landry Shamet sa 31 poenom, dok je Deandre Ayton postigao 22 poena uz 16 skokova.

Oba tima su imala šansu da slave u regularnih 48 minuta, ali je meč ipak otišao u produžetak. Murray je 11 sekundi prije kraja zakucao za izjednačenje 113:113, Phoenix je krenuo u posljednji napad, ali je Bridges na nešto manje od pet sekundi prije kraja napravio faul u napadu. Potom je u posljednji napad krenuo Denver, lopta je ponovo stigla do Murraya ali je njegov šut za tri poena izblokirao Bridges.

Neizvjesno je bilo i u dodatnih pet minuta, Denver je stigao je do šest poena prednosti poslije poena Jokića, ali je Shamet trojkama vraćao Phoenix u život.

Sve je praktično riješeno 24 sekunde prije kraja kada je Gordon sjajno zakucao i donio Denveru tri poena prednosti. Promašio je dodatno slobodno bacanje, ali su Nuggetsi uhvatili loptu nakon čega je Gordon pogodio jedno slobodno za 127:123. Paul je brzo pogodio na drugoj strani, nakon čega je Murray bio jednom precizan sa linije za slobodna bacanja za 128:125.

Krenuo je tada Phoenix u posljednji napad, Shamet je promašio trojku devet sekundi prije kraja, lopta se odbila do igrača gostujućeg tima, ali je loš pas Bridgesa presjekao Bruce Brown što je značilo i kraj ove uzbudljive utakmice.

Košarkaši Golden statea pobijedili su na svom terenu Memphis sa 123:109 i tako upisali 16. pobjedu od početka sezone.

Warriorse, koji igraju bez povrijeđenog Stepha Curryja, do pobjede su vodili Jordan Poole sa 32 i Klay Thompson sa 24 poena. U redovima Memphisa, koji je doživio i treći poraz u posljednjih pet utakmica, najbolji je bio Ja Morrant sa 36 postignutih poena.

U derbiju Istočne konferencije, Boston je na svom parketu slavio protiv Milwaukeeja sa 139:118.

Najzaslužniji za to bio je Jayson Tatum koji je postigao 41 poen, od čega 20 u trećoj četvrtini, dok je Jaylen Brown dodao 29 poena. Yannis Adetokunbo je bio najbolji u poraženom timu sa 27 poena i devet skokova, a pratio ga je Jru Holliday sa 23 poena.

Boston sada ima 24 pobjede i deset poraza i lider je Istoka, dok Milwaukee ima skor 22/11 na drugoj poziciji.

Dallas je porazio LA Lakerse 124:115, a Philadelphija je bila bolja on New Yorka 119:112.