SportKošarka(VIDEO) Denver pobijedio Detroit, Jokić i trener Malone isključeni

(VIDEO) Denver pobijedio Detroit, Jokić i trener Malone isključeni

Košarkaši Denvera pobijedili su noćas Detroit sa 107:103 i nanijeli mu 12. uzastopni poraz u NBA ligi. Aktuelne šampione predvodili su Reggie Jackson sa 21 poenom i šest asistencija i Kentavious Caldwell-Pope sa 20 poena. Christian Braun dodao je 15 poena i šest skokova, a Michael Porter Jr. 14 poena i 11 skokova.

Srbijanski centar Nikola Jokić i trener Denvera Michael Malone isključeni su u prvom poluvremenu iz protesta zbog sudijskih odluka. Jokić je isključen poslije druge tehničke greške minut i 22 sekunde prije kraja prvog poluvremena, a Malone u završnici prve dionice kada je ušao u teren da se žali na jednu odluku.

Jokić je poslije 15 minuta utakmicu završio sa devet poena, pet skokova i pet asistencija. U ekipi iz Detroita najefikasniji je bio Cade Cunningham sa 27 poena uz devet asistencija, Marvin Bagley postigao je 18 poena uz osam skokova, a Jaden Ivey 17 poena.

Košarkaši Millwaukeeja pobijedili su Washington sa 142:129 i ostvarili petu uzastopnu pobjedu. Buckse je predvodio Yannis Adetokunbo sa 42 poena, 13 skokova i osam asistencija, uz šut 20/23. Damian Lillard imao je 22 poena, sedam asistencija i pet skokova, Khris Middleton 18 poena, sedam asistencija i šest skokova, a Bobby Portis 17 poena i osam skokova.

U ekipi Washingtona, koja je pretrpila šesti uzastopni poraz, Jordan Poole postigao je 30 poena, Kyle Kuzma dodao je 22 poena i 13 asistencija.

Košarkaši Golden State pobijedili su Houston sa 121:116 i prekinuli niz od šest poraza. Warriorse je predvodio Stephen Curry sa 32 poena i to je bila sedma utakmica ove sezone u kojoj je postigao najmanje 30 poena. Imao je i pet trojki iz devet pokušaja i postao je prvi igrač u istoriji lige koji je u prvih 13 utakmica postigao najmanje po četiri trojke.

Klay Thompson pobjedi je doprinjeo sa 20 poena, Dario Šarić sa 18, a Chris Paul sa 15 poena i 12 asistencija.

Najefikasniji u ekipi Houstona bio je Alperen Sengun sa 30 poena uz 13 skokova i pet asistencija, Jabari Smith postigao je 17 poena uz devet skokova, a Dillon Brooks 16 poena.

Košarkaši Charlottea pobijedili su poslije produžetka Boston sa 121:118 i prekinuli niz od šest poraza na domaćem terenu. Myles Bridges postigao je trojku 6,6 sekundi prije kraja produžetka za pobedu, a utakmicu je završio sa 14 poena i 15 skokova.

LaMelo Ball bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 36 poena uz devet skokova i osam asistencija, Gordon Hayward dodao je 20 poena, a P.J. Washington 15.

U ekipi Bostona, koja je prekinula niz od šest pobjeda, Jayson Tatum postigao je 45 poena uz 13 skokova i šest asistencija. On je 5,2 sekunde prije kraja promašio posljednje od tri slobodna bacanja nakon što je fauliran pri šutu za tri poena i propustio priliku da izjednači.

Payton Pritchard dodao je 21 poen, a Kristaps Porzingis 17 poena i osam skokova za Celticse.

U ostalim utakmicama Los Angeles Clippersi pobijedili su San Antonio sa 124:99 i nanijeli mu deveti uzastopni poraz, a Miami je pobijedio Chicago sa 118:100 i ostvario osmu pobjedu u posljednjih devet utakmica.

New Orleans je pobijedio Sacramento sa 129:93, dok je Minnesota pobijedila New York sa 117:100, ostvarila devetu pobjedu u posljednjih 10 utakmica i zadržala prvo mjesto u Zapadnoj konferenciji.