SportNogomet(VIDEO) Dani Olmo u debiju osigurao pobjedu Barceloni

(VIDEO) Dani Olmo u debiju osigurao pobjedu Barceloni

Nogometaši Barcelone su nakon trećeg kola ostali jedina momčad s maksimalnim učinkom u novoj sezoni španjolske LaLige, a pobjednički pogodak za 2-1 na gostovanju kod Rayo Vallecana postigao je Dani Olmo u svom prvom seniorskom nastupu za katalonsku momčad.

Barcelona je i treći put u novoj sezoni pobijedila istim rezultatom, a drugi put je to učinila nakon što je prva primila gol. Unai Lopez je već u 9. minuti postigao vodeći pogodak za Rayo Vallecano. No, uslijedio je preokret u drugom poluvremenu, na početku kojega je Barcelonin trener Hansi Flick zamijenio Ferrana Torresa i ubacio Danija Olma, koji je prije deset godina napustio Barceloninu nogometnu školu, da bi se preko zagrebačkog Dinama i RB Leipziga ponovno vratio u matični klub.

Za izjednačenje se u 60. minuti pobrinuo Pedri. Barcelona je vjerovala da je već u 71. minuti došla do prednosti, ali je gol Roberta Lewandowskog poništen zbog prekršaja u začetku akcije. No, ono što nije uspjelo poljskom napadaču, u 82. minuti je napravio Olmo na asistenciju Laminea Yamala.

Barcelona je tako sa devet bodova na vrhu ljestvice, a na drugom mjestu je Villarreal sa sedam bodova. Celta Vigo je trenutačno na trećem mjestu sa šest bodova. Rayo Vallecano je sa četiri boda na osmoj poziciji.