SportNogomet(VIDEO) City u sjajnoj utakmici eliminirao Liverpool

(VIDEO) City u sjajnoj utakmici eliminirao Liverpool

Manchester City je na svom terenu s 3:2 pobijedio branitelja naslova Liverpool u osmini finala Carabao kupa.

Bila je to prva pobjeda Citya nad “Redsima” u zadnjih šest međusobnih susreta, a sjajnu formu u nastavku sezone potvrdio je Erling Haaland, koji je načeo Liverppol lijepim volejom.

Strijelci za pobjednički sastav bili su Haaland u 10., Riyad Mahrez u 47. i Natan Ake u 58. minuti, dok su golove za Liverpool postigli Fabio Carvalho u 20. i Mohamed Salah u 48. minuti.

Sjajan susret odigrali su City i Liverpool, prvi veliki derbi samo četiri dana nakon finala Svjetskog prvenstva u Katru, a osim pet golova bilo je i nekoliko dobrih prilika s obje strane. Sve je počelo u desetoj minuti kada je Kevin de Bruyne uputio precizan centaršut u šesnaesterac, a Haaland je lijepo primio loptu i savladao Kuivina Kellehera. Liverpool je izjednačio deset minuta kasnije nakon što je James Milner pronašao Carvalha u šesnaestercu, a ovaj opalio loptu u lijevi donji kut vrata Cityja.

Nakon nešto više od minute igre u nastavku City je ponovno poveo, a strijelac je bio Mahrez na asistenciju Rodrija. Slavlje domaćih nije dugo trajalo jer je Liverpool izjednačio samo minutu kasnije nakon brzog napada koji je završio Salah.

Konačan rezultat postavio je nizozemski stoper Ake u 58. minuti svladavši glavom Kellehera nakon slobodnog udarca De Bruynea.

Manchester City će za plasman u polufinale igrati protiv Southamptona, a ostali parovi četvrtfinala su Nottingham Forest -Wolverhampton, Newcastle – Leicester i Manchester United – Charlton.