SportNogomet(VIDEO) City se vratio na prvo mjesto, Brentford ubjedljiv protiv Chelseaja

(VIDEO) City se vratio na prvo mjesto, Brentford ubjedljiv protiv Chelseaja

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su u gostima ekipu Burnleya sa 2:0, u utakmici 31. kola Premiershipa. City se poslije 23. pobjede u šampionatu vratio na prvo mjesto na tabeli koje na kratko držao Liverpool. Ekipa Pepa Gvardiole sada ima 73 boda, bod više od “crvenih” pred duel te dvije ekipe narednog vikenda u Manchesteru.

Na drugoj strani, Burnley je na 19, pretposljednjem mjestu na tabeli sa 21 bodom.

Strijelci za City na ovoj utakmici bili su Kevin de Bruyne u petom i Ilkay Gundogan u 25. minutu. Asistent kod oba gola bio je Raheem Sterling.

Fudbaleri Brentforda su u gostima slavili protiv Chelseaja sa ubjedljivih 4:1.

Chelsea je poveo u 48. minutu pogotkom Antonija Rudigera, ali su gosti u nastavku preokrenuli rezultat. Dva gola postigao je Vitaly Janelt, u 50. i 60. minutu, a u strijelce su se upisali i Christijan Eriksen u 54. i Yoanne Wissa u 87. minutu.

Ekipa Chelseaja je treća na tabeli sa 59 bodova, dok je Brentford sada 14. tim lige sa 33 osvojena boda.

Leeds i Southampton su odigrali neriješeno 1:1. Jack Harrison je u 29. minutu doveo Leeds u vodstvo, a izjednačio je James Ward-Prowse u 49. minutu.

Southampton je 11. na tabeli sa 36 bodova, dok je Leeds na 16. poziciji sa šest bodova manje.

Fudbaleri Wolverhamptona su na svom terenu pobijedili Aston Villu sa 2:1.

Golom Jonnyja u sedmom i autogolom Ashleya Younga u 36. minutu Wolverhampton je poveo sa 2:0, a konačan rezultat postavio je Ollie Watkins sa penala u 86. minutu.

Wolvesi su trenutno sedmi na tabeli sa 49 bodova, dok je Aston Villa deveta sa 36.

Fudbaleri Brightona i Norwicha su odigrali bez golova. Brighton je na 13. mjestu na tabeli Premiershipa sa 34 boda, dok je Norwich posljednji sa samo 18 bodova.