SportNogomet(VIDEO) City pobijedio Arsenal

(VIDEO) City pobijedio Arsenal

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su danas u Londonu domaći Arsenal sa 2:1, u utakmici 21. kola Premiershipa i stekli 11 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca na tabeli.

Arsenal je poveo golom Bukaya Sake u 31. minutu, poslije dodavanja Kierana Tierneya, što je bio njegov sedmi pogodak u sezoni. City je izjednačio u 57. minutu golom Riada Mahreza iz jedanaesterca.

Sudija Stuart Attwell prvobitno nije procijenio da je duel Granita Xhake i Bernarda Silve za penal, ali je pozvan da provjeri situaciju i poslije upotrebe VAR tehnologije promijenio je odluku, pa je City izjednačio.

U 59. minutu Arsenal je ostao sa desetoricom, kada je Gabrijel dobio drugi žuti karton.

Pobjedu aktuelnom šampionu donio je Rodri pogotkom u trećem minutu nadoknade vremena.

Na početku utakmice igrači Arsenala bili su nezadovoljni odlukom sudije, nakon što je poslije upotrebe VAR tehnologije u 12. minutu odlučio da ne dosudi penal poslije starta golmana Cityja Edersona na Martinu Odegaardu.

City sada ima 17 pobjeda i prvi je na tabeli sa 53 boda, 11 više, ali i utakmicom više od drugoplasiranog Chelseaja.

Arsenal je pretrpio sedmi poraz i četvrti je na tabeli sa 35 bodova.

Utakmica Leicestera i Norwicha odložena je zbog koronavirusa.