SportNogomet(VIDEO) Chelsea u nastavku slomio drugoligaša Preston

(VIDEO) Chelsea u nastavku slomio drugoligaša Preston

Nogometaši Chelseaja tek su u drugom poluvremenu slomili otpor drugoligaša Prestona te su dvoboj trećeg kola engleskog FA kupa na svom terenu dobili s 4-0.

Sve je počelo golom Broje u 58. minuti nakon čega je Chelsea unutar samo četiri minute postigao nova dva pogotka i riješio utakmicu. Strijelci su bili Thiago Silva u 66. i Sterling u 69. minuti. Sve je zaključio Enzo Fernandez koji je u 87. minuti zabio za konačnih 4-0.

Dugo je Aston Villa u gostima lomila svog drugoligaškog suparnika i na kraju ipak izbjegla ponavljanje utakmice. Pobijedila je 1-0 kod Middlesbrougha, a pogodak vrijedan prolaza postigao je Cash u 88. minuti.

Igrači Bournemoutha i Brightona, članovi engleske Premier lige, imali su velika iskušenja u trećem kolu, ali si iz njih izašli kao pobjednici. Bournemouth je slavio kod drugoligaša Queens Park Rangersa, trenutačno pretposljednje momčadi Championshipa, s 3-2 premda je na poluvremenu imao zaostatak 0-2. Domaćin je krajem prvog dijela postigao dva brzopotezna pogotka, strijelci su bili Armstrong u 40. i Dykes u 42. minuti.

U nastavku ogleda uslijedio je preokret, a kreirali su ga golovima Tavernier u 48., Moore u 58. i Kluivert u 69. minuti.

Ni Brightonu nije bilo lako kod drugoligaša Stokea gdje je pobijedio 4-2. Domaćin je vodio 1-0 te je dvadeset minuta prije kraja rezultat bio 2-2. Prvo ime susreta bio je Joao Pedro koji je postigao dva gola u završnom dijelu susreta te je 2-2 preoblikovao u 4-2 slavlje Brightona.

Sheffield United je s 4-0 slavio kod Gillinghama, a po dva pogotka su postigli Osula i McAtee. Irac Samuel Szmodics bio je junak u pobjedi Blackburna protiv Cambridgea od 5-2. Szmodics je u prvom poluvremenu postigao tri pogotka za Blackburn i tadašnje vodstvo 3-2, dok su u nastavku pobjedu potvrdili Sigurdsson i Leonard.