SportNogomet(VIDEO) Chelsea prošao Luton iako je gubio dva puta

(VIDEO) Chelsea prošao Luton iako je gubio dva puta

Drugoligaš Luton je kao domaćin vodio 1-0 i 2-1 u osmini finala engleskog FA kupa protiv Chelseaja, no na kraju je s 3-2 ipak slavio Chelsea.

Nakon poraza u dramatičnom finalu Liga kupa od Liverpoola, nogometaši Chelseaja su bili na novom velikom iskušenju kod drugoligaša koji je slavio u posljednje tri ligaške utakmice u nizu.

Luton je odigrao odlično prvo poluvrijeme nakon kojeg je i vodio. Već u drugoj minuti, nakon kornera, za 1-0 je pogodio Burke. Chelsea se vratio u 27. minuti kada je izjednačio Saul, ali je Luton opet poveo u 40., a strijelac je bio Cornick.

U nastavku je Chelsea potpuno dominirao. Igralo se gotovo isključivo na polovici domaćina i obrana Lutona do kraja ipak nije izdržala. Prvo je u 68. minuti izjednačio Werner nakon što je lijepo primio dugu loptu Loftus-Cheeka, dok je deset minuta kasnije sam Werner sve pripremio strijelcu Lukakuu koji pogađa za prolaz Chelseja.

Southampton je na domaćem terenu pobijedio West Ham s 3-1 u napetom i izjednačenom susretu. Domaćin je poveo golom Perrauda u 31. minuti. Nakon točno sat vremena je izjednačio Antonio, dok je u 69. Ward-Prowse bio miran te je pogodio s bijele točke za slavlje domaćina.

Do kraja utakmice oba su sastava imala nekoliko odličnih prilika, ali su briljirali vratari oba sastava (Caballero i Areola). Ipak, u 95. minuti je Broja uspio zabiti za 3-1 i potvrdu slavlja Southamptona.

Kao šesta momčad Liverpool je izborio četvrtfinale engleskog FA Kupa. Na Anfieldu je Liverpool, u prvoligaškom duelu, svladao Norwich 2-1.

Bez nekolicine svojih zvijezda ulogu prvog čovjeka u Liverpoolu ovom prilikom je preuzeo japanski nogometaš Minamino koji je postigao oba gola za domaći sastav, oba u prvom poluvremenu (27. i 39. minuta).

U nastavku je Norwich smanjio na 1-2 golom Ruppa, a u završnici se utakmica čak mogla i zakomplicirati po domaćina. Najbolju šansu za izjednačenje imao je Rowe, ali je njegov vrlo dobar udarac u 85. minuti još bolje obranio domaći vratar Allison.

Večeras igraju Everton – Boreham Wood, a posljednju utakmicu osmine finala Nottingham Forest i Huddersfield igraju u ponedjeljak 7. ožujka.