SportNogomet(VIDEO) Brugge i Bayern prošli, ekspresni "hat-trick" Salaha

(VIDEO) Brugge i Bayern prošli, ekspresni “hat-trick” Salaha

Nakon Napolija, plasman u osminu finala nogometne Lige prvaka osigurali su još Club Brugge i Bayern. Oni su se pridružili Realu iz Madrida i Manchester Cityju koji su još u utorak već nakon 4. kola i teoretski izborili nastup među posljednjih 16 klubova u ovosezonskom izdanju Lige prvaka.

Napoli je do četvrte pobjede u isto toliko nastupa u skupini A stigao svladavši na svom terenu Ajax sa 4-2 (2-0). Napoli je poveo sa 2-0 u prvom poluvremenu golovima Lozana (4) i Raspadorija (16), početkom nastavka Klaassen (49) je smanjio na 2-1 da bi Kvarackelija (62-11m) s bijele točke povisio na 3-1. U završnici susreta postignuta su još dva gola, Bergwijn (83-11m) je smanjio na 3-2, ali je Osimhen (89) postavio konačni rezultat.

U drugom dvoboju ove skupine Liverpool je kao gost nadigao Rangers sa 7-1 (1-1) i tako stigao nadomak prolaska. Rangers je pred svojim navijačima poveo lijepim golom Arfielda (17), no Firmino (24) je ubrzo potom poravnao na 1-1, da bi u nastavku Liverpool u potpunosti nadigrao škotskog doprvaka. Firmino (55) je svojim drugim golom doveo “crvene” u vodstvo, Nunez (66) je povisio na 3-1, a zatim je s klupe ušao Salah (75, 80, 82) i u samo sedam minuta postigao “hat-trick”. Konačni rezultat postavio je Elliott (87).

Napoli je na vrhu ljestvice s maksimalnih 12 bodova, tri više od drugog Liverpoola, a devet od trećeg Ajaxa, dok je na dnu Rangers bez bodova.

Club Brugge je remizirao 0-0 na gostovanju kod madridskog Atletica u skupini B što mu je uz 3-0 (1-0) pobjedu Porta na gostovanju kod Bayera u Leverkusenu osiguralo prolazak.

Porto je poveo u otvaranju utakmice preko Galena (6), potom je Demirbay u 16. minuti zapucao kazneni udarac za poravnanje, da bi u nastavku Taremi (53-11m, 64-11m) dva puta bio precizan s bijele točke za goste.

Club Brugge sada ima 10 bodova, četiri više od drugog Porta, šest više od trećeg Atletica, a sedam od četvrtog Bayera.

U skupini D je Marseille, kojega vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, kao gost u Lisabonu svladao Sporting sa 2-0 (2-0), dok je Tottenham Hotspur na svom terenu bio bolji od Eintrachta iz Frankfurta sa 3-2 (3-1).

Marseille je do velike prednosti u Lisabonu stigao u 18. minuti kada je isključen Esgaio zbog prekršaja za kazneni udarac, a siguran izvođač 11-erca bio je Guendouzi (20-11m). Alexis Sanchez (30) vrlo brzo potom povsio je na 2-0, a Marseille je mirno sačuvao tu prednost.

Eintracht je poveo u Londonu golom Kamade (14), no ta prednost je trajala samo pet minuta prije no što je Son (19) izjednačio na 1-1. Zatim je Kristijan Jakić skrivio kazneni udarac zbog prekršaja na Kaneu (28-11m) koji je sam i realizirao 11-erac za 2-1. Son (36) je svojim drugim golom povisio na 3-1, a taj je rezultat stajao sve do pred kraj dvoboja kada je Alidou (87) smanjio na 3-2. U sudačkoj nadoknadi Kane nije iskoristio još jedan kazneni udarac za Tottenham.

Tottenham je na vrhu skupine sa sedam bodova, Marseille i Sporting imaju po šest, a Eintracht četiri boda.