SportSkijanje(VIDEO) Braathen pobjednik, Zubčiću deseto mjesto u Alta Badiji

(VIDEO) Braathen pobjednik, Zubčiću deseto mjesto u Alta Badiji

Norveški skijaš Lucas Braathen pobjednik je veleslaloma za Svjetski kup u Alta Badiji, a najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić osvojio je deseto mjesto.

Braathen je na kraju slavio sa samo dvije stotinke prednosti pred sunarodnjakom Henrikom Kristoffersenom, a treće mjesto pripalo je Švicarcu Marcu Odermattu koji je zaostao deset stotinki.

Zubčić je nakon desetog mjesta u prvoj vožnji zadržao istu poziciju i na kraju utrke, a za pobjednikom je zaostao 1.28 sekundi.

Najveći gubitnik je Slovenac Žan Kranjec koji je bio najbrži u prvoj vožnji, a na kraju je ostao bez postolja zauzevši peto mjesto (+0.69).

U poretku skijaša u veleslalomu vodi Odermatt sa 260 bodova, drugo mjesto dijele Kranjec i Kristoffersen sa 185 bodova, a Zubčić je 13. sa 48 bodova.

Odermatt je prvi i u ukupnom poretku skijaša sa 696 bodova, drugi je Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde sa 525 bodova, a treći je Braathen sa 315 bodova. Zubčić je na 37. mjestu sa 48 bodova.

U ponedjeljak se u Alta Badiji vozi još jedan veleslalom.