SportKošarka(VIDEO) Boston dobio i drugi meč NBA finala

(VIDEO) Boston dobio i drugi meč NBA finala

Boston je dobio i drugi meč serije NBA finala pod svodom svog TD Gardena.

Dallas je ovog puta pružio ozbiljniji otpor nego u prvom meču, ali na kraju je ipak ponovo morao potpisati kapitulaciju.

Prvo poluvrijeme je bilo rezultatski tijesno, da bi u drugom Celticsi ubacili u brzinu više te kreirali distancu od komfornih desetak poena razlike.

Mavericksi su imali priliku uvesti susret u dramatičan finiš kada je Luka Dončić realizovao koš-faul i smanjio na pet poena minusa (103:98) na minut prije kraja. Dallas je zatim osvojio loptu, ali je PJ Washington blokiran u kontranapadu.

Jaylen Brown je zatim poentirao za 105:98, što će se ispostaviti kao konačan rezultat utakmice.

Pobjednički sastav su predvodili Jrue Holiday (26 poena, 11 skokova), Jaylen Brown (21 poen), Jayson Tatum (18 poena, 12 asistencija) i Derrick White (18 poena).

Kod Dallasa, Luka Dončić je upisao svoj sedmi triple-double u aktuelnom play-offu sa 32 poena, 11 skokova i 11 asistencija, ali nije imao pravu podršku saigrača. PJ Washington je dodao 17 poena, Kyrie Irving 16.

Serija se sada seli u Dallas, naredna utakmica na rasporedu je u noći između srijede i četvrtka (02:30, Arena 1 Premium).