SportNogomet(VIDEO) Borac uvjerljiv

(VIDEO) Borac uvjerljiv

Borac je opravdao ulogu favorita u susretu petog kola WWin lige BiH i ostvario pobjedu nad GOŠK-a na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u prvom poluvremenu, Gabeljani su uspjeli neutralizirati napade domaćih.

No, Borac je u drugoj polovini meča slomio otpor gostiju. Mrežu GOŠK-a načeo je bivši igrač ovog tima Dino Skorup, koji je pogodio glavom u 54. minuti, nakon kornera kojeg je izveo Srećković.

Svega dvije minute kasnije Banjalučani su udvostručili prednost. Ponovo je Srećković bio asistent, a preciznim udarcem Srđan Grahovac matirao Kolaka za 2:0.

Situacija se dodatno pogoršala za hercegovačku ekipu kada je Martić dobio drugi žuti karton u 65. minuti, a GOŠK ostao s igračem manje na travnjaku.

Enver Kulašin je zatim na dodavanje Marčetića povisio na 3:0 u 74. minuti.

Borac je rutinski priveo utakmicu kraju i upisao drugu prvenstvenu pobjedu u novoj sezoni. S druge strane, GOŠK i dalje ostaje jedina ekipa u WWin ligi bez osvojenog boda.

Borac – GOŠK 3:0 (Skorup 54′, Grahovac 56′, Kulašin 74′)

Gradski stadion u Banjaluci. Glavni sudija: Admir Musić (Sarajevo). Crveni karton: Martić (GOŠK).

BORAC: Šiškovski, Vukčević, Meijers, Carolina (Šušić), Herrera, Grahovac (Vranješ), Skorup, Vuković (Kulašin), Hrelja (Marčetić), Srećković, Hasukić (Savić).

GOŠK: Kolak, Martić, Šuta, Perić, Stranput, Gogić, Lukić (Gašpar), Mizić, Kaćunko (Avrić), Ikić (Miličević), Mihaljević (Katavić).