SportNogomet(VIDEO) Borac u sudačkoj nadoknadi stigao do senzacionalnog preokreta nad Širokim Brijegom...

(VIDEO) Borac u sudačkoj nadoknadi stigao do senzacionalnog preokreta nad Širokim Brijegom na Pecari

Fudbaleri Borca su u posljednjem susretu 26. kola m:tel Premijer lige BiH kao gost nakon senzacionalnog preokreta na Pecari savladali Široki Brijeg rezultatom 3:2, čime je nastavljena vrlo uzbudljiva borba za plasman na evropsku scenu.

U vrlo izjednačenoj utakmici, domaćin se uspio u startu nametnuti i izgledao je dosta bolje, a već nakon pet minuta, Širokobriježani su poveli, kada je Daniel Lukić lijepo iskoristio asistenciju večeras odličnog Marijana Ćavara. Njegov prizeman centaršut preciznim udarcem je pretvorio u vodstvo domaćih i veliku radost za njihovu publiku.

Desetak minuta kasnije, Lukić je ponovo u dobroj prilici, ali njegov pokušaj je Ćetković zaustavio uz pomoć Lazića, koji je zasmetao napadaču domaćeg tima. Potom je Kuprešak ubacio ka Lukiću, ali odbrana Borca je uspjela izbaciti loptu, a nedugo potom, gosti su uspjeli uspostaviti ravnotežu.

Šanse su imali Mrkaić i Piščević prije nego je Mrkaić pogodio za poravnanje. Igrala se 41. minuta kada je Lagundžić šutirao, a loptu u gol skrenuo Mrkaić.

Bio je to konačan ishod prvog dijela, a Široki Brijeg je u nastavku susreta zaigrao dosta ofanzivnije nastojeći da dođe do tri boda. U 75. minuti, Marijan Ćavar sjajno pogađa nakon povratne lopte Vukoje i činilo se tada da će bodovi ostati na Pecari.

No, Borac u trećoj minuti sudijske nadoknade dolazi do poravnanja golom Mrkaića nakon ubačaja Ninkovića, a minutu kasnije, Ninković u kaznenom prostoru domaćih pogađa Musu, lopta se odbija do Mrkaića koji pogađa za konačnih 3:2 i nevjerovatan trijumf banjalučkog tima.