SportAuto-Moto(VIDEO) Bezzecchijeva prva MotoGP pobjeda

(VIDEO) Bezzecchijeva prva MotoGP pobjeda

Talijan Marco Bezzecchi (Ducati VR46) pobjednik je Velike nagrade Argentine u klasi MotoGP ostvarivši prvu pobjedu u “kraljevskoj klasi” Svjetskog prvenstva u motociklizmu.

Bezzecchi je po mokroj stazi vodio od prvog zavoja do kraja utrke ostvarivši pobjedničko vrijeme 44:28.518 minuta.

Drugi je sa 4.085 sekundi bio Francuz Johann Zarco (Ducati Pramac), dok je treće mjesto osvojio Španjolac Alex Marquez (Ducati Gresini) sa 4.681 sekune zaostatka.

– Inače nisam baš dobar kad pada kiša, ali eto, osjećaji su bili nevjerojatni, rekao je 24-godišnji Talijan.

Aktualni svjetski prvak Talijan Francesco Bagnaia (Ducati) u 18. krugu je izletio sa staze i na koncu je završio na 16. mjestu.

Nakon dvije utrke u ukupnom poretku Svjetskog prvenstva vodi Bezzecchi sa 50 bodova, Bagnaia ima 41, a Zarco je treći sa 35 bodova.

U klasi Moto2 slavio je Talijan Tony Arbolino (Kalex) koji vodi u ukupnom poretku sa 41 bodom.

Japanac Tatsuki Suzuki (Honda) slavio je u najslabijem razredu, klasi Moto3, a u ukupnom poretku vodi Španjolac Daniel Holgado (KTM).