SportNogomet(VIDEO) Benzema nokautirao PSG

(VIDEO) Benzema nokautirao PSG

Fudbaleri Real Madrida savladali su Paris Saint Germain (PSG) rezultatom 3:1 u vrlo dramatičnoj utakmici, uz hat-trick Karima Benzeme i izborili plasman u četvrtfinale UEFA Lige prvaka, a Manchester Cityju je u meču protiv Sportinga iz Lisabona za prolaz bio dovoljan i remi 0:0 s obzirom da je u prvom duelu slavio visoku pobjedu rezultatom 5:0.

PSG je u meč ušao sa prednošću od 1:0 iz prve utakmice odigrane na “Parku prinčeva” u Parizu. Visok tempo obilježio je prve minute utakmice na Santiago Bernabauu, i nešto agresivnija igra Real Madrida. Prvi udarac u okvir gola zabilježio je Kylian Mbappe u 8. minuti.

U 34. minuti Mbappe je zatresao mrežu Realovog golmana Thibauta Courtoisa, međutim pogodak je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Pet minuta kasnije Mbappe je ponovo bio u centru pažnje, sjajno ga je uposlio Neymar, a ovaj rutinski savladao Curtoisa. PSG je otišao na odmor s vodstvom od 1:0.

U drugom poluvremenu, Mbappe, iako opet u nedozvoljenoj poziciji, još jedanput pokazuje vrlo impresivnu tehniku, odličnim trzajem Curotisa je poslao u prazno, a potom loptu u mrežu, no bez promjene rezultata na semaforu.

Gledaoci su imali priliku vidjeti potpuno drugo lice Real Madrida u drugom poluvemenu. Ono u što nema sumnje jeste da je večeras definitivno bila noć Karima Benzeme, koji je za nešto više od 15 minuta postigao hat-trick i napravio potpuni preokret na utakmici.

Benzema je najprije izjednačio u 61. minuti. Potom u 76. minuti Real Madridu je, na sjajnu asistenciju Luke Modrića, donio i vodstvo. Nakon što su fudbaleri PSG-a krenuli s centra nakon drugog pogotka, domaći su uspjeli oduzeti loptu, a na kraju je poentirao ponovo Benzema za konačnih 3:1 i plasman Real Madrida u četvrtfinale takmičenja.

U drugom susretu, Manchester City i Sporting iz Lisabona remizirali su bez golova. Kako je Sporting u prvoj utakmici poražen sa 0:5, City je drugi večerašnji četvrtfinalista UEFA Lige prvaka.

Žrijeb četvrtfinala Lige prvaka na rasporedu je 18. marta.