SportNogomet(VIDEO) Bayern slavio na Old Traffordu i eliminirao Manchester United

(VIDEO) Bayern slavio na Old Traffordu i eliminirao Manchester United

Fudbaleri minhenskog Bayerna slavili su rezultatom 1:0 u derbiju večeri Lige šampiona na Old Traffordu protiv Manchester Uniteda, čime su eliminisali domaćine iz Evrope.

Strijelac pobjedonosnog gola za njemačkog šampiona bio je Kingsley Coman u 70. minuti utakmice. Time je Bayern samo potvrdio prvo mjesto u grupi A.

U drugom ogledu ove grupe Kopenhagen je pred domaćim navijačima savladao istanbulski Galatasaray sa 1:0 te se tako plasirao u osminu finala. Strijelac odlučujućeg gola bio je Lucas Lelager u 58. minuti. Turski predstavnik takmičenje će nastaviti u Ligi Evrope.

Vrijedi spomenuti da su sjajnu utakmicu u grupi C u Berlinu odigrali Union i Real Madrid. Susret je obilovao uzbuđenjima i preokretima, a na kraju je okončan rezultatom 2:3.

Rezultati utakmica šestog kola: grupa A: Manchester United – Bayern Minhen 0:1, FC Kopenhagen – Galatasaray 1:0;

grupa B: Lens – Sevilla 2:1, PSV – Arsenal 1:1;

grupa C: Union Berlin – Real Madrid 2:3, Napoli – Braga 2:0;

grupa D: Inter – Real Sociedad 0:0, Salzburg – Benfica 1:3.

Plasman u nokaut fazu Lige šampiona osigurali su: Bayern Minhen, Arsenal, PSV Eindhoven, Real Madrid, Inter, Real Sociedad, Kopenhagen i Napoli.

U večerašnjima susretima šesto kola sastaju se: grupa E: Atletico Madrid – Lazio, Celtic – Feyenoord; grupa F: Borussia Dortmund – Paris Saint-Germain, Newcastle – Milan; grupa G: Leipzig – Young Boys, Crvena zvezda – Manchester City; grupa H: Antwerp – Barcelona, Porto – Shakhtar.