SportNogomet(VIDEO) Bayern Minhen 11. put uzastopno prvak Njemačke

(VIDEO) Bayern Minhen 11. put uzastopno prvak Njemačke

Fudbaleri Bayern Minhena nakon drame u posljednjem kolu osvojili su novu titulu prvaka Bundeslige.

Ovo je za Bayern 11. uzastopna titulu prvaka Njemačke.

Bavarci su u posljednje kolo ušli s dva boda zaostatka u odnosu na prvoplasiranu Borussiju Dortmund.

Ipak, Borussia je pred domaćim navijačima igrala neriješeno 2:2 s Mainzom, što je iskoristio Bayern koji je u gostima slavio protiv Kelna rezultatom 2:1.

Strijelci za Bayern su bili Kingsley Coman u 8. minuti i Jamal Musiala u 89. Pogodak za Keln je postigao Dejan Ljubičić u 81. minuti.

Obje ekipe su na kraju skupile po 71 bod, ali je Bayern osvojio titulu zbog bolje gol razlike.

Ovo je za bavarski klub rekordna 33. titula u historiji.