SportNogomet(VIDEO) Barcelona zasjela na vrh, oproštaj Piquea

(VIDEO) Barcelona zasjela na vrh, oproštaj Piquea

Nogometaši Barcelone svladali su Almeriju s 2-0 na domaćem terenu, u susretu 13. kola španjolske La Lige, u kojem je zadnji put na Camp Nou igrao Gerard Pique.

Legendarni igrač Barcelone i španjolske reprezentacije tako je najavio uoči ovog susreta, a u sedmoj minuti svi su na stadionu tražili da upravo Pique izvede jedanaesterac. No, Pique je taj posao prepustio Robertu Lewandowskom koji nije pogodio za 1-0 Barçe.

Domaći sastav suparnika je slomio u drugom poluvremenu, a strijelci su za nova tri boda bili Dembele u 48. i De Jong u 62. minuti.

Uz utakmicu više od madridskog Reala trenutačno Barcelona na vrhu ljestvice ima dva boda više od velikog rivala koji će svoj ogled ovog kola odraditi u ponedjeljak.

Danas igraju Atletico Madrid – Espanyol, Real Sociedad – Valencia, Villarreal – Mallorca i Betis – Sevilla, dok će kolo završiti utakmicom u ponedjeljak u kojoj se sastaju Rayo Vallecano – Real Madrid.