SportNogomet(VIDEO) Barcelona svladala Real Madrid 3:0, Modrić ušao u drugom dijelu

(VIDEO) Barcelona svladala Real Madrid 3:0, Modrić ušao u drugom dijelu

Španjolski nogometni prvak Barcelona s 3-0 je pobijedila najvećeg rivala Real Madrid u prijateljskoj utakmici odigranoj noćas u Dallasu, a hrvatski nogometaš Luka Modrić je za poraženi sastav igrao od 58. minute.

Golove za Katalonce zabili su Ousmane Dembele u 14. minuti, Fermin Lopez u 84. i Ferran Torres u 90. minuti, a Realov napadač Vinicius Junior promašio je iz jedanaesterca u 20. minuti.

Realov trener Carlo Ancelotti počeo je utakmicu ostavivši na klupi dvojicu iskusnih veznjaka, Luku Modrića i Tonija Kroosa. U formaciji 4-4-2 postavio je u sredini terena “romb” s isturenim Judom Bellinghamom iza dvojice napadača, a iza njega su stajali Federico Valverde i Eduardo Camavinga, te povučeniji defenzivni vezni Aurelien Tchouameni.

– Danas sam htio vidjeti mlade. Što mogu Modrić i Kroos, to već otprije znam, izjavio je Ancelotti nakon utakmice.

– Ideja mi je bila dati minute ovima koji su počeli. U idućoj utakmici igrat će više oni koji su sada igrali manje, dodao je.

Nakon što je ljetos klub napustio glavni izvođač jedanaesteraca Karim Benzema, napadač Vinicius Junior htio je preuzeti njegovu ulogu premda tijekom dosadašnje karijere taj 23-godišnji Brazilac nije često izvodio udarce s bijele točke. Nakon igranja Barceloninog igrača rukom u kaznenom prostoru, Vinicius je izveo najstrožu kaznu, pa loptom pogodio gredu.

– Probali smo s njime, napomenuo je Ancelotti koji je na treningu uoči utakmice dao Viniciusu da vježba jedanaesterce.

– Danas nam je nedostajao (u tom trenutku na travnjaku) Modrić koji obično izvodi kaznene udarce. No, mogu ih izvoditi i Vinicius ili Rodrygo. U fazi smo isprobavanja, dodao je.

Igrače Real Madrida je s kapetanskom vrpcom oko ruke predvodio branič Dani Carvajal jer u udarnoj momčadi nije bilo Nacha Fernandeza, Modrića i Kroosa. Nogometaši “Kraljevskog kluba” uputili su 28 udaraca prema golu vratara Ter Stegena od čega je lopta ukupno pet puta pogodila stative ili prečku, uključujući jedanaesterac.

– Čudno je što je čak pet puta lopta pogodila gredu, mislim da mi se to nikada u karijeri nije dogodilo. Činilo se kao da se pred Barcinim golom nalazi zid, rekao je Ancelotti.

Realu je ovo prvi poraz na američkim pripremama gdje su prethodno pobijedili Manchester United s 2-0 te AC Milan s 3-2.

Barcelona, koja je prethodno izgubila od Arsenala 3-5, odnijela je novu pobjedu u El Clasicu, baš kao i prethodna dva puta, 2017. i 2022. godine, kada se s Realom susretala na američkoj turneji.

– Bila je ovo izjednačena utakmica. U mnogim dijelovima utakmice smo uživali u većem posjedu lopte, a upravo to volimo. Posebno protiv rivala kao što je Real Madrid, izjavio je Barcin trener Xavi Hernandez.

– Nastojali smo nametnuti svoj nogomet, ali u mnogim stvarima moramo biti još bolji, napomenuo je.

Španjolski derbi odigran je s puno intenziteta pa su se ozlijedili Barcelonini igrači Christansen, Araujo i Gundogan te Realov bek Mendy.