SportNogomet(VIDEO) Barcelona s četiri gola do trećeg mjesta

(VIDEO) Barcelona s četiri gola do trećeg mjesta

Nogometaši Barcelone na svom su Camp Nou svladali Osasunu sa 4-0 (3-0) i skočili na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Za četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu Xavijeve momčadi prva dva pogotka postigao je Ferran Torres, prvog iz kaznenog udarca u 14. minuti, a drugog u 21. minuti na asistenciju Ousmanea Dembelea. Isti je igrač u 27. minuti bio asistent kod pogotka Pierre-Emericka Aubameyanga. Konačnih 4-0 postavio je Rici Puig u 75. minuti, tek dvije minute nakon što je zamijenio Pedrija.

Osasuna je u ovoj utakmici bila ograničena na samo četiri udarca i uglavnom bila prisiljena braniti se.

Barcelona se sa 51 bodom izjednačila s Atletico Madridom i preskočila ga zahvaljujući boljoj gol-razlici. Uz to, Katalonci imaju i utakmicu manje. Ispred njih su sada samo Real Madrid sa 63 i Sevilla sa 56 bodova.