SportNogomet(VIDEO) Barcelona pobjegla Realu na osam bodova prednosti

(VIDEO) Barcelona pobjegla Realu na osam bodova prednosti

Nogometaši Barcelone iskoristili su kiks Real Madrida i uvjerljivom, 3-0 pobjedom protiv Seville pobjegli su “Kraljevskom klubu” na osam bodova prednosti.

U prvom nedjeljnom susretu nogometaši Real Mallorce priredili su veliko iznenađenje pobijedivši Real Madrid s 1-0. Mallorca je time pružila priliku Barci da pobjegne na osam bodova prednosti, što su Katalonci iskoristili.

Sevilla se dobro držala u prvom poluvremenu, no u nastavku je Barca zabila tri gola za sigurna tri boda. Strijelci su bili Jordi Alba (38), Gavi (70) i Raphina (79). Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret za Sevillu.

Za razliku od Barce, Real Sociedad nije iskoristio poraz Reala, već je i sam upisao domaći poraz od Real Valladolida. Gostima je tri boda donio gol Cyle Larina u 74. minuti.

Identičnim rezultatom Girona je pobijedila Valenciju, a pogodak odluke zabio je Borja Garcija u 63. minuti.

Barcelona vodi na ljestvici s 53 boda, Real Madrid ima 45, Real Sociedad 39, a Atletico Madrid 35 bodova.