SportNogomet(VIDEO) Barcelona nadigrala Real i osvojila španjolski Superkup

(VIDEO) Barcelona nadigrala Real i osvojila španjolski Superkup

Nogometaši Barcelone rekordni 14. put postali su pobjednici španjolskog Superkupa nakon što su u finalu u Rijadu na stadionu Kralja Fahda pred 60.000 gledatelja pobijedili Real Madrid sa 3-1.

Bilo je to 39. izdanje španjolskog Superkupa, pri čemu četvrto koje se održavalo kao “mini turnir” sa četiri ekipe, te treće u Saudijskoj Arabiji. Do 2019. za trofej pobjednika Superkupa, kao i u većini država, borili su se prvak i pobjednik kupa.

No, od siječnja 2020. u borbi za trofej sudjeluju četiri momčadi. Prvi Superkup u novom formatu je održan 2020. u Jeddahu, a slavio je Real Madrid. Potom je turnir održan u Sevilli uz slavlje Athletica, dok je prošle godine u Rijadu pobijedio Real Madrid.

Ovoga puta slavila je Barcelona. Katalonci su u polufinalu boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Real Betis, a u velikom finalu i najvećeg suparnika Real Madrid.

Barca je posve zasluženo slavila, bila je dominantna i da Real na vratima nije imao raspoloženog Thibauta Courtoisa poraz aktualnog europskog prvaka je mogao biti i uvjerljiviji.

Katalonci su poveli u 33. minuti. Ousmane Dembele je s desnog krila uposlio Roberta Lewandowskog koji je odmah proigrao do Gavija, a ovaj lijepo zabio za 1-0. U samoj završnici prvog dijela Lewandowski je povisio na 2-0.

Bila je to sjajna kontra Katalonaca, Gavi je ovoga puta bio asistent, a poljski napadač strijelac.

Odličnu priliku na otvaranju drugog dijela imao je i Dembele koji je izašao sam ispred belgijskog vratara, no Courtois je sjajno reagirao. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Barcelona je razriješila u 69. minuti kada je Pedri na Gavijevu asistenciju zabio za 3-0.

Kako je igrao Real možda i najbolje oslikava podatak da je prvi udarac u okvir suparničkog gola uputio u 70. minuti, pucao je Toni Kroos, ali je Marc-Andre ter Stegen bio spreman i lagano je obranio.

U posljednjim trenucima susreta Karim Benzema je smanjio na 3-1.

Barcelona je rekorder sa 14 naslova pobjednika španjolskog Superkupa. Real Madrid je ostao na 12 trofeja, dok su Athletic Bilbao i Deportivo La Corina slavili po tri puta.

Atletico Madrid ima dva naslova, a Valencia, Zaragoza, Sevilla, Mallorca i Real Sociedad po jedan.