SportNogomet(VIDEO) Barcelona izbacila Napoli, Rangers Borussiju

(VIDEO) Barcelona izbacila Napoli, Rangers Borussiju

Nogometaši Rangersa, Barcelone, Brage i Betisa pridružili su se Sevilli, Atalanti, Portu i RB Leipzigu kao putnici u osminu finala Europske lige nakon uzvratnih susreta 16-ine finala.

U najzanimljivijem paru ove faze natjecanja Barcelona je kao gost svladala Napoli sa 4-2 što joj je uz 1-1 iz prvog dvoboja bilo dovoljno za prolazak.

Barcelona je povela sa 2-0 u otvaranju susreta golovima Albe (9) i Frenkiea de Jonga (13), Napoli se vratio u igru preko Insignea (23-11m), no Pique (45) je prije odlaska na odmor pogodio za 3-1, da bi Aubameyang (59) potvrdio prolazak Ponosa Katalonije. Pred kraj dvoboja Politano (87) je samo ublažio poraz Napolija.

Škotski prvak Rangers na svom je Ibroxu uspio obraniti senzacionalnu 4-2 pobjedu protiv Borussije iz Dortmunda odigravši u uzvratu 2-2. Dvostruki strijelac za Rangers bio je kapetan Tavernier (22-11m, 57), dok su pogotke za Borussiju postigli Bellingham (31) i Malen (42).

Betis je na svom Benito Villamarinu održao 0-0 protiv Zenita i tako obranio 3-2 pobjedu iz Sankt Peterburga otprije tjedan dana. Hrvatski reprezentativni stoper Dejan Lovren nije konkurirao za nastup u momčadi Zenita.

Braga je golovima Medeirosa (17) i Horte (43) već nakon prvih 45 minuta nadoknadila dva gola zaostatka za Šerifom iz prve utakmice, no rezultat se više nije mienjao sve do isteka 120. minute pa je konačni pobjednik odlučen izvođenjem 11-eraca u kojem su sa 3-1 uspješniji bili domaćini.

Ranije je hrvatski prvak Dinamo u Maksimiru svladao Sevillu sa 1-0, no kako je u prvoj utakmici španjolski sastav slavio sa 3-1 prošao je i dalje s ukupnih 3-2. Jedini gol u Zagrebu postigao je Mislav Oršić iz kaznenog udarca u 65. minuti.

Atalanta je u Pireju pobijedila grčkog prvaka Olympiakos sa 3-0 i potvrdila pobjedu iz Bergama (2-1). Danac Maehle je doveo Talijane u vodstvo u 40. minute, a u drugom dijelu je u samo dvije minute Ukrajinac Malinovskij zabio dva gola.

Leipzig je sa 3-1 slavio u San Sebastianu i prošao dalje, unatoč samo 2-2 otprije sedam dana u Njemačkoj. Nije počelo dobro za Leipzig je Portugalac Silva promašio penal, no Mađar Orban je ipak zabio za vodstvo gostiju, da bi se Silva iskupio golom u 59. minuti. Baski su zaprijetili golom Zubimendia, da bi konačnu odluku donio gol Šveđanina Forsberga minutu prije kraja.

U Rimu su Lazio i Porto odigrali 2-2, ali su dalje prošli Portugalci zahvaljujući pobjedi iz Porta (2-1). Lazio je poveo preko Immobilea (19), a Iranac Taremi (31pen) je izjednačio, da bi Pepe u 68. minuti preokrenuo dvoboj u korist Portugalaca.Cataldi je u petoj minuti sudačke nadoknade uspio izjednačiti, ali više nije bilo vremena za Talijane.

Izravni plasman u osminu finala kao pobjednici skupina još u prosincu su izborili Lyon, Monaco, Spartak Moskva, Eintracht Frankfurt, Galatasaray, Crvena zvezda, Bayer Leverkusen i West Ham United. Ždrijeb osmine finala na rasporedu je danas u Nyonu od 13 sati. Utakmice sljedeće faze Europske lige igraju se 10. i 17. ožujka.