SportNogomet(VIDEO) Barcelona i Manchester United remizirali u sjajnoj utakmici

(VIDEO) Barcelona i Manchester United remizirali u sjajnoj utakmici

U prvom susretu play-offa Europske lige, u sudaru europskih velikana, Barcelona i Manchester United su na Camp Nou odigrali 2-2.

Bio je to njihov prvi ogled u Uefinom drugom rangu natjecanja, nakon prethodnih deset utakmica u Ligi prvaka, uključujući i dva finala. Oba je dobila Barca, 2009. je na Olimpicu slavila sa 2-0, a dvije godine kasnije na Wembleyju sa 3-1.

Barca je trenutno na vrhu La Lige s osam bodova prednosti u odnosu na rivala Real Madrid, a već 17 susreta je bez poraza. S druge strane, United je pretrpio samo jedan poraz u posljednjih 18 utakmica.

“Blau Grana” i “Crveni vragovi” su odigrali odličnu utakmicu sa četiri gola, nizom prilika i ukupno 35 udaraca. Domaćin je poveo, United je okrenuo rezultat, da bi Barca izjednačila.

Prvu priliku imao je domaćin u osmoj minuti. Robert Lewandowski je primio loptu, ušao u kazneni prostor i pucao, ali je David de Gea obranio. Gosti su uzvratili u 27. minuti. Pucao je Jadon Sancho, ali je njegov udarac blokiran. Samo minutu kasnije Wout Weghorsta je imao sjajnu priliku no Marc-Andre Ter Stegen je obranio. United je imao priliku i u 34. minuti, ovoga puta pucao je Marcus Rashford, no domaći vratar je još jednom sjajno reagirao.

Barca je povela u 50. minuti, Raphinha je ubacio iz kornera, a Marcos Alonso glavom pogodio za 1-0. No, samo tri minuta kasnije gosti su izjednačili golom Marcusa Rashforda na Fredovu asistenciju, da bi u 60. minuti nakon autogola Julesa Koundea stigli do vodstva. Ponovo je u središtu akcije bio Rashford koji je prošao svog čuvara, te ubacio pred gol, gdje je Kounde skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Barca je izjednačila u 76. minuti preko Raphinhe koji je ubacio loptu u kazneni prostor, ali nitko od igrača nije dirao loptu prevarivši De Geu.