SportAuto-Moto(VIDEO) Bagnaia slavio u Njemačkoj i preuzeo vodstvo u poretku

(VIDEO) Bagnaia slavio u Njemačkoj i preuzeo vodstvo u poretku

Talijan Francesco Bagnaia (Ducati) pobjednik je utrke za Veliku nagradu Njemačke Svjetskog prvenstva klase motoGP vožene u nedjelju u Sachsenringu.

Bagnaia je iskoristio pogrešku Španjolca Jorgea Martina (Pramac Ducati) koji je bio vodeći od starta utrke sve do pretposljednjeg kruga. No, na ulasku u pretposljednji krug Martin se previše nagnuo na svoju desnu stranu, izgubio kontrolu nad motociklom te završio u pijesku uz stazu.

Tako je Bagnaia ciljem prošao sa 3.804 sekunde prednosti ispred drugog Španjolca Marca Marqueza (Gresini Ducati), odnosno 4.334 sekunde ispred trećeg još jednog Španjolca Alexa Marqueza (Gresini Ducati), a ovom je pobjedom Talijan preuzeo i vodstvo u ukupnom redoslijedu.

Sada Bagnaia ima 222 boda, 10 više od drugog Martina, odnosno 56 više od trećeg Marca Marqueza.

U klasi moto2 slavio je Španjolac Fermin Aldeguer (SpeedUp), a u klasi moto3 Kolumbijac David Alonso (Aspar). Vodeći u moto2 je Španjolac Sergio Garcia (MT Helmets), a u moto3 Alonso.