SportAuto-Moto(VIDEO) Bagnaia poveo u Moto GP-ju, Guevari Moto3 naslov

(VIDEO) Bagnaia poveo u Moto GP-ju, Guevari Moto3 naslov

Španjolac Alex Rins (Suzuki) pobjednik je VN Australije u klasi MotoGP, dok je Talijan Francesco Bagnaia (Ducati) bio treći i preuzeo vodstvo u ukupnom poretku ispred Francuza Fabija Quartarara (Yamaha).

Quartararo je nakon pada na pola utrke morao prekinuti sudjelovanje u utrci na stazi Phillip Island.

Šesterostruki svjetski prvak u MotoGP Španjolac Marc Marquez (Honda) bio je drugi.

U ukupnom poretku Bagnaia sada ima 233 bodova ispred Quartarara (219 bodova) dvije utrke prije kraja sezone. Španjolac Aleix Espargaro (Aprilia) zauzima treće mjesto s 29 bodova manje od Bagnaie nakon što je današnju utrku završio na devetom mjestu.

Istovremeno je Španjolac Izan Guevara (GasGas) osigurao naslov svjetskog prvaka u klasi Moto3 dvije utrke prije kraja sezone nakon što je u nedjelju slavio na VN Australije.

Sa 65 bodova prednosti u ukupnom poretku ispred sunarodnjaka i momčadskog kolege Sergia Garcije (225), Guevara (290) je nedostižan suparnicima. Treći je u ukupnom poretku Talijan Dennis Foggia (223).

Turčin Deniz Oncu (KTM) je utrku Moto3 završio kao drugi ispred Japanca Ayumua Sasakija (Husqvarna).