SportKošarka(VIDEO) Atlanta bolja od New Orleansa, sedam pobjeda gostujućih ekipa u NBA...

(VIDEO) Atlanta bolja od New Orleansa, sedam pobjeda gostujućih ekipa u NBA ligi

Košarkaši Atlante pobijedili su noćas na gostovanju ekipu New Orleansa sa 102:99, i tako upisali treću pobjedu iz četiri odigrana meča u NBA ligi.

Krajem prve četvrtine domaći tim je vodio sa 33:17, ali je Atlanta do poluvremena smanjila razliku. U nastavku Atlanta se bolje snašla u samoj završnici, i do pobjede je došla iskoristivši 21 skok u napadu.

Trae Young je vodio tim iz Georgije sa 31 poenom, sedam asistencija i pet skokova, John Collins je dodao 16 poena uz 12 skokova, De'Andre Hunter je upisao 13 poena.

U New Orleansu bolji od ostalih bio je Devonte’ Graham sa 21 poenom, šest asistencija i pet skokova, Brandon Ingram je postigao poen manje uz osam skokova, dok je Jonas Valanciunas zabilježio double-double učinak sa 16 poena i 15 skokova.

New Orleansu je ovo četvrti poraz iz pet mečeva u NBA ligi.

Ekipa Oklahoma Cityja na svom terenu je bila bolja od Los Angeles Lakersa sa 123:115.

Lakersi su tokom druge četvrtine vodili sa 56:30, da bi do kraja treće četvrtine potpuni preokret napravila domaća ekipa, koja je povela sa 97:95.

Shai Gilgeous-Alexander je za Oklahomu postigao 27 poena uz devet skokova i pet asistencija, Darius Bazley je upisao 20 poena uz šest skokova, dok je Josh Giddey dodao 18 poena uz 10 asistencija.

U timu iz Kalifornije, koji ponovo nije mogao da računa na povrijeđenog LeBrona Jamesa, najbolji učinak imao je Anthony Davis sa 30 poena i osam skokova, a Russell Westbrook je zabilježio triple-double sa 20 poena, 14 skokova i 13 asistencija.

Lakersi imaju dvije pobjede i tri poraza, dok je Oklahomi ovo bila prva pobjeda iz pet mečeva.

Minnesota je na gostovanju pobijedila aktuelne šampione NBA lige, ekipu Millwaukeeja sa 113:108.

Do prve pobjede u Millwaukeeju, nakon sezone 2013/14. vodio ih je D'angelo Russell sa 29 poena, šest asistencija i pet skokova, a po 25 poena su upisali Karl-Anthony Towns i Anthony Edwards.

MVP prošlosezonskog finala NBA lige Yannis Adetokunbo bio je najefikasniji u Millwaukeeju sa 40 poena, 16 skokova i sedam asistencija, Chris Middleton je zabilježio 16 poena, a Grayson Allen je dodao 13 poena.

Minnesota poslije četiri utakmice ima tri pobjede i poraz, a Millwaukee je na učinku 3/2.

Cleveland je na gostovanju bio bolji od Los Angeles Clippersa sa 92:79.

Ovo im je ujedno prva pobjeda na gostovanju kod Clippersa, od marta 2016. godine, a do nje ih je predvodio Collin Sexton sa 26 poena i sedam skokova, Darius Garland je dodao 16 poena, a Ricky Rubio je postigao poen manje.

Za Clipperse najviše poena postigli su Nicolas Batum i Reggie Jackson po 16, dok je Paul George upisao 12 poena uz 10 skokova.

Cleveland ima učinak od tri pobjede i dva poraza, a Clippersi su na učinku 1/3.

Charlotte je na gostovanju savladao Orlando sa 120:111, i sada ima skor 4/1, dok je tim sa Floride na jednoj pobjedi i četiri poraza.

Washington je u Bostonu bio bolji od istoimene ekipe sa 116:107, pa tim iz glavnog grada SAD ima učinak od tri pobjede i jednog poraza, dok Boston ima skor 2/3.

Na gostovanju je pobjedu upisala i ekipa Miamija, koja je bila bolja od Brooklyna sa 106:93. Miami ima 3/1 u NBA ligi, a Brooklyn je na učinku od dvije pobjede i tri poraza.

Toronto je na svom terenu pobijedio Indianu sa 118:100, i sada ima dvije pobjede i tri poraza, a Indiana je ostala na jednoj pobjedi uz četiri poraza.

Domaću pobjedu upisala je i ekipa Portlanda, koja je savladala Memphis sa 116:96. Obje ekipe imaju učinak od dvije pobede i dva poraza. Nurkić je ubilježio 17 poena uz 8 skokova.

Sacramento je na gostovanju pobijedio prošlosezonskog finalistu NBA lige ekipu Phoenixa sa 110:107. Sacramento ima učinak 2/2, a Phoenix ima jednu pobjedu i tri poraza.