SportNogomet(VIDEO) Aston Villa u završnici do boda protiv Liverpoola

(VIDEO) Aston Villa u završnici do boda protiv Liverpoola

U posljednjem susretu 37. kola engleskog nogometnog prvenstva Aston Villa i Liverpool su odigrali 3-3, nakon što je domaćin zabio dva gola u samoj završnici susreta.

Gosti su vodili 1-0, imali su i 3-1, no Villa je s dva gola u samoj završnici susreta uspjela izboriti važan bod u borbi za plasman u Ligu prvaka.

Redsi su poveli već u drugoj minuti nakon autogola Villina vratara Emiliana Martineza. Harvey Elliot je ubacio loptu s desne strane, argentinski vratar je pokušao uhvatiti loptu, ali nije uspio, već je nespretno gurnuo u vlastitu mrežu.

Domaćin je vrlo brzo izjednačio, u 12. minuti je Youri Tielemans pogodio za 1-1. Cody Gakpo je u 23. minuti doveo Liverpool do nove prednosti, da bi Jarell Quansah u 48. minuti zabio i treći gol za goste.

Međutim, Villa je u samoj završnici utakmice uspjela izboriti remi, a oba gola zabio je Jhon Duran. Kolumbijski napadač je u 85. minuti smanjio na 2-3, a tri minute kasnije pogodio za 3-3.

Liverpool je treći sa 79 bodova, dok je Villa četvrta sa 68 bodova, pet više od Tottenhama u borbi za Ligu prvaka. No, Spursi imaju i susret manje.

Na vrhu su Arsenal sa 86 bodova i Manchester City s bodom manje, ali i susretom manje.