SportNogomet(VIDEO) Arsenal preokretom do pobjede

(VIDEO) Arsenal preokretom do pobjede

Nogometaši Arsenala su preokretom u londonskom derbiju 17. kola Engleske lige nadigrali West Ham i povećali svoje vodstvo na ljestvici.

Čekićari su poveli golom Benrahme u 27. minuti iz penala, no u drugom dijelu je uslijedio preokret. Topnici su došli do pobjede golovima Saka (53), Gabriela Martinellija (58) i Nketiaha (69), a kod prvog i trećeg gola je asistirao Martin Odegaard.

Arsenal vodi s 40 bodova ispred Newcastlea s 33.

Nogometaši Liverpoola pobijedili su ekipu Aston Ville s 3-1 u utakmici 17. kola Premier lige.

Liverpool je poveo već u petoj minuti, a pogodio je Mohamed Salah. Nakon odličnog dodavanja Trenta Alexander-Arnolda do lopte u šesnaesterac dolazi Andrew Robertson, koji potom asistira Salahu. Robertson je upisao svoju 54. asistenciju u Premier ligi i sada ima najviše asistencija od svih braniča u povijesti lige. Pogodak Joela Matipa poništen je u 20. minuti zbog ofsajda, a Liverpool je 17 minuta kasnije postigao drugi pogodak. Salah je dodao loptu Virgilu van Dijku u šesnaesterac, a Nizozemac je potom povisio na 2-0.

Momčad iz Birminghama mogla je smanjiti rezultat u 46. minuti, ali je pogodak Ollieja Watkinsa poništen zbog nedozvoljene pozicije. Watkins je ipak bio strijelac u 59. minuti, kada je glavom zakucao ubačaj Douglasa Lewisa. Do kraja susreta Liverpool je potvrdio pobjedu golom mladog španjolskog nogometaša Stefana Bajčetića u 81. minuti, kome je to prvi seniorski gol.

Večeras u okviru 17. kola engleske Premier lige igraju Chelsea – Bournemouth od 18:30 i Manchester United – Nottingham Forest u 21 sat.