SportNogomet(VIDEO) Arsenal pobjedom otvorio Premier ligu

(VIDEO) Arsenal pobjedom otvorio Premier ligu

Nova sezona engleske Premier lige otvorena je utakmicom londonskih klubova u kojoj je Crystal Palace ugostio Arsenal, ali pobjedu su odnijeli gosti koji su na Selhurst Parku slavili s 2-0.

Brazilac Gabriel Martinelli je u 20. minuti postigao vodeći pogodak glavom, nakon što mu je glavom asistirao Ukrajinac Oleksandr Zinčenko.

Na drugi pogodak “topnici” su čekali do 85. minute, kad je na ubačaj Sake nespretno reagirao branič Crystal Palacea Marc Guéhi koji je glavom poslao loptu u vlastitu mrežu.

Danas će utakmice prvog kola Premier lige odigrati: Fulham – Liverpool (13.30 sati), Bournemouth – Aston Villa, Leeds – Wolverhampton, Newcastle – Nottingham Forest, Tottenham – Southampton (16.00) i Everton – Chelsea (18.30).

U nedjelju će biti odigrana preostala tri dvoboja: Leicester – Brentford, Manchester United – Brighton (15 sati) i West Ham – Manchester City (17.30).