SportNogomet(VIDEO) Argentina ubjedljivo pobijedila selekciju UAE pred SP

(VIDEO) Argentina ubjedljivo pobijedila selekciju UAE pred SP

Fudbalska reprezentacija Argentine pobijedila je danas u Abu Dabiju selekciju Ujedinjenih Arapskih Emirata sa 5:0, u pripremnoj utakmici uoči Svjetskog prvenstva.

Argentina je povela u 17. minutu golom koji je postigao Julian Alvarez, a zatim je dvostruki strijelac bio Angel Di Maria, koji je golove postigao u 25. i 26. minutu. Četvrti gol postigao je Lionel Messi u 44. minutu, a konačan rezultat postavio je Joaquin Correa pogotkom u 60. minutu.

Argentina je neporažena u posljednjih 36 utakmica.

Svjetsko prvenstvo počinje u nedjelju, a Argentina će u prvom kolu 22. novembra igrati protiv Saudijske Arabije. U Grupi C su još Meksiko i Poljska.